Bournemouth | 1:30 PM | Tottenham |
|
||||||||
Arsenal | 4:00 PM | Fulham |
|
||||||||
Brentford | 4:00 PM | Crystal Palace |
|
||||||||
Everton | 4:00 PM | Wolves |
|
||||||||
Man Utd | 4:00 PM | Nottm Forest | |||||||||
Brighton | 6:30 PM | West Ham |
|
||||||||
Marseille | 5:00 PM | Stade Brestois | |||||||||
Paris SG | 9:00 PM | Lens | |||||||||
Cádiz CF | 5:30 PM | UD Almería | |||||||||
Granada CF | 7:30 PM | RCD Mallorca | |||||||||
Sevilla FC | 9:30 PM | Girona | |||||||||
Frosinone | 6:30 PM | Atalanta BC | |||||||||
Monza | 6:30 PM | FC Empoli | |||||||||
Hellas Verona | 8:45 PM | AS Roma |
|
||||||||
AC Milan | 8:45 PM | Torino | |||||||||
Flamengo | 11:30 PM | Internacional |
|
||||||||
Athletico-PR | 11:30 PM | Fluminense |
|
||||||||
Ponte Preta | 12:00 AM | Londrina-PR | |||||||||
Sport Recife | 2:30 AM | Ituano | |||||||||
Sampaio Corrêa | 10:00 PM | Guarani | |||||||||
Tombense | 10:00 PM | Ceará SC |
|
||||||||
CRB | 11:00 PM | Novorizontino | |||||||||
Hertha BSC | 1:00 PM | Greuther Fürth |
|
||||||||
Hansa Rostock | 1:00 PM | VfL Osnabrück |
|
||||||||
SV Elversberg | 1:00 PM | F. Düsseldorf |
|
||||||||
Hannover 96 | 8:30 PM | Hamburger SV |
|
||||||||
Zenit S-Pb | 2:00 PM | Ural | |||||||||
Rubin Kazan | 4:30 PM | Dynamo Moscow | |||||||||
Spartak Moscow | 6:30 PM | Akhmat Grozny | |||||||||
Pari NN | 7:00 PM | Rostov | |||||||||
Sturm Graz | 5:00 PM | Blau Weiss Linz |
|
||||||||
Wolfsberger AC | 5:00 PM | RB Salzburg |
|
||||||||
A. Lustenau | 7:30 PM | SCR Altach |
|
||||||||
Yverdon Sport | 6:00 PM | Servette FC |
|
||||||||
FC Zürich | 6:00 PM | FC St. Gallen |
|
||||||||
BSC Young Boys | postponed | Stade-Lausanne |
|
||||||||
Kasimpasa | 6:15 PM | Pendikspor | |||||||||
Trabzonspor | 6:15 PM | C. Rizespor | |||||||||
Istanbulspor | postponed | Galatasaray |
|
||||||||
Sivasspor | 8:45 PM | Antalyaspor |
|
||||||||
NEC Nijmegen | 6:45 PM | RKC Waalwijk | |||||||||
Excelsior | 9:00 PM | Fortuna Sittard | |||||||||
Ross County | 1:30 PM | Rangers | |||||||||
Celtic | 4:00 PM | St. Johnstone | |||||||||
Hibernian FC | 4:00 PM | Livingston FC | |||||||||
Motherwell FC | 4:00 PM | Kilmarnock FC | |||||||||
LNZ Cherkasy | 2:00 PM | Metalist 1925 | |||||||||
FK Oleksandriya | 4:00 PM | FK Polissya | |||||||||
Atromitos | 12:00 AM | Olympiacos | |||||||||
Asteras Tripoli | 7:00 PM | OFI Crete FC | |||||||||
Panathinaikos | 7:00 PM | Volos NPS | |||||||||
AEK Athens | 8:30 PM | Panserraikos | |||||||||
RWDM | postponed | Union SG | |||||||||
KVC Westerlo | 4:00 PM | KV Mechelen | |||||||||
KAS Eupen | 6:15 PM | OH Leuven | |||||||||
KV Kortrijk | 8:45 PM | Standard Liège |
|
||||||||
SL16 FC | 4:00 PM | Beerschot V.A. | |||||||||
Patro Eisden | 8:00 PM | SK Beveren | |||||||||
Lommel SK | 8:00 PM | KMSK Deinze | |||||||||
Zlin | 3:00 PM | Teplice | |||||||||
Pardubice | 3:00 PM | Slovacko | |||||||||
Banik Ostrava | 6:00 PM | C. Budejovice | |||||||||
FC Copenhagen | 4:00 PM | Silkeborg IF | |||||||||
NK Varazdin | 7:00 PM | Hajduk Split | |||||||||
HNK Gorica | 7:00 PM | Slaven Belupo | |||||||||
NK Lokomotiva | 7:00 PM | NK Osijek | |||||||||
Dinamo Zagreb | 7:00 PM | HNK Rijeka | |||||||||
FC Inter | 2:00 PM | FC Lahti | |||||||||
SJK Seinäjoki | 4:00 PM | IFK Mariehamn | |||||||||
AC Oulu | 4:00 PM | HJK Helsinki | |||||||||
SalPa | 3:00 PM | FF Jaro | |||||||||
Käpylän Pallo | 3:00 PM | Kokkolan PV | |||||||||
Warta Poznan | 3:00 PM | Cracovia | |||||||||
P. Niepolomice | 5:30 PM | LKS Lodz | |||||||||
Piast Gliwice | 8:00 PM | Ruch Chorzow | |||||||||
CSKA-Sofia | 8:15 PM | Cherno More | |||||||||
FC Koper | 5:30 PM | NK Rogaska | |||||||||
Kecskemét | 3:30 PM | Puskás AFC | |||||||||
Diósgyőr | 5:45 PM | Kisvárda | |||||||||
Újpest FC | 8:00 PM | Zalaegerszeg | |||||||||
Dunajska Streda | 6:00 PM | Banska Bystrica | |||||||||
Podbrezova | 6:00 PM | AS Trencin | |||||||||
MSK Zilina | 6:00 PM | Zlate Moravce | |||||||||
Puebla FC | 3:00 AM | FC Juárez | |||||||||
Club Tijuana | 5:00 AM | Mazatlán FC | |||||||||
Limeño | 12:00 AM | Fuerte SF | |||||||||
CD Águila | 12:00 AM | Once Deportivo | |||||||||
ADI Metapán | 12:00 AM | CD Platense | |||||||||
Jocoro | 12:00 AM | CD Dragón | |||||||||
Alianza FC | 12:00 AM | Santa Tecla | |||||||||
FAS | 12:00 AM | L.A. Firpo | |||||||||
Oriente P. | 2:00 AM | Guabirá | |||||||||
Gran Mamoré | 9:00 PM | Palmaflor | |||||||||
Vestri | 3:00 PM | Fjölnir | |||||||||
Afturelding | 3:00 PM | Leiknir | |||||||||
Puerto Cabello | 12:40 AM | Carabobo FC | |||||||||
Táchira | 9:00 PM | Metropolitanos | |||||||||
Dep. La Guaira | 11:40 PM | Portuguesa FC | |||||||||
Sydney United | 6:00 AM | Brisbane Roar | |||||||||
San Felipe | 6:30 PM | Rangers Talca | |||||||||
Cobreloa | 9:00 PM | Santa Cruz | |||||||||
Belshina | 2:00 PM | Isloch | |||||||||
FK Smorgon | 4:00 PM | Slavia | |||||||||
Dynamo Brest | 6:00 PM | FK Slutsk | |||||||||
Suduva | 4:00 PM | Kauno Zalgiris | |||||||||
DFK Dainava | 6:00 PM | Hegelmann | |||||||||
Club Africain | - | EGS Gafsa | |||||||||
AS Marsa | - | CS Sfaxien | |||||||||
CA Bizertin | - | US Monastir | |||||||||
Daegu FC | 12:00 PM | Jeju United | |||||||||
Gangwon FC | 12:30 PM | Pohang Steelers | |||||||||
Gimcheon Sangmu | 12:00 PM | Chungnam Asan | |||||||||
Gyeongnam FC | 12:30 PM | Seongnam FC | |||||||||
Gimpo FC | 12:30 PM | Busan IPark | |||||||||
Bucheon FC | 1:00 PM | Seoul E-Land | |||||||||
Annan Athletic | 4:00 PM | Edinburgh City | |||||||||
Cove Rangers | 4:00 PM | Queen o. t. S. | |||||||||
Hamilton Acad. | 4:00 PM | Montrose | |||||||||
Stirling Albion | 4:00 PM | Kelty Hearts | |||||||||
Alloa Athletic | 6:30 PM | Falkirk | |||||||||
Cardiff Met | 3:30 PM | Colwyn Bay | |||||||||
Haverfordwest | 3:30 PM | Caernarfon | |||||||||
The New Saints | 3:30 PM | Barry Town | |||||||||
Newtown | 6:15 PM | Aberystwyth | |||||||||
Elgin City | 4:00 PM | East Fife | |||||||||
Forfar Athletic | 4:00 PM | Bonnyrigg | |||||||||
Peterhead | 4:00 PM | Spartans | |||||||||
Stenhousemuir | 4:00 PM | Dumbarton | |||||||||
Stranraer | 4:00 PM | Clyde FC | |||||||||
JK Tammeka | 4:00 PM | Pärnu Vaprus | |||||||||
FCI Levadia | 6:00 PM | Kalev | |||||||||
Unión Comercio | 8:00 PM | AD Cantolao | |||||||||
CA Mannucci | 10:00 PM | Cienciano | |||||||||
Kuching City | 10:45 AM | Terengganu FC | |||||||||
Sabah | 2:15 PM | N. Sembilan FC | |||||||||
KDA FC | 3:00 PM | Johor DT | |||||||||
Swat Cat | 12:30 PM | Kasetsart FC | |||||||||
Customs Utd. | 1:00 PM | Chainat FC | |||||||||
Phrae Utd. | 1:30 PM | Nongbua FC | |||||||||
Ayutthaya Utd. | 2:00 PM | Chanthaburi | |||||||||
Sukhothai FC | 1:00 PM | Buriram Utd. | |||||||||
Trat FC | 2:00 PM | Chiangrai Utd. | |||||||||
Police Tero FC | 3:00 PM | Chonburi FC | |||||||||
Sligo Rovers | 8:45 PM | Shelbourne | |||||||||
Ballymena | 4:00 PM | Glentoran | |||||||||
Dungannon | 4:00 PM | Coleraine | |||||||||
Linfield | 4:00 PM | Carrick Rangers | |||||||||
Loughgall | 4:00 PM | Glenavon | |||||||||
Newry City | 4:00 PM | Crusaders | |||||||||
Cliftonville | 6:30 PM | Larne FC | |||||||||
Venezia | 6:00 PM | Cosenza | |||||||||
Como | 8:30 PM | Reggiana | |||||||||
Cremonese | 8:30 PM | Bari | |||||||||
Feralpisalò | 8:30 PM | Südtirol | |||||||||
Modena | 8:30 PM | Ascoli | |||||||||
Parma | 8:30 PM | Cittadella | |||||||||
La Calera | 12:00 AM | U. de Chile | |||||||||
Huachipato | 6:30 PM | Palestino | |||||||||
Copiapó | 9:00 PM | Union Española | |||||||||
U. Católica | 11:30 PM | Ñublense | |||||||||
Ankara Demir | 3:30 PM | Karacabey Bld | |||||||||
B. Yeni Carsi | 4:00 PM | Ankaraspor | |||||||||
Burgos CF | 5:00 PM | Real Oviedo | |||||||||
CD Tenerife | 7:00 PM | Real Zaragoza | |||||||||
Elche CF | 9:30 PM | Villarreal CF B | |||||||||
Real Valladolid | 9:30 PM | Alcorcón | |||||||||
Khimki | 4:00 PM | Volgar | |||||||||
Sokol Saratov | 4:30 PM | Leningradets | |||||||||
Kuban | 5:30 PM | Alania Vl. | |||||||||
Académico Viseu | 12:00 PM | Feirense | |||||||||
Paços Ferreira | 3:00 PM | Tondela | |||||||||
Belenenses | 4:30 PM | Mafra | |||||||||
Farense | 4:30 PM | Chaves | |||||||||
Arouca | 4:30 PM | Portimonense | |||||||||
Gil Vicente | 9:30 PM | Benfica |
|
||||||||
Airdrieonians | 4:00 PM | Inverness CT | |||||||||
Ayr United | 4:00 PM | Dundee United | |||||||||
Dunfermline A. | 4:00 PM | Raith Rovers | |||||||||
Morton | 4:00 PM | Arbroath | |||||||||
Partick Thistle | 4:00 PM | Queen's Park | |||||||||
Genclerbirligi | 4:00 PM | Bodrum FK | |||||||||
Tuzlaspor | 4:00 PM | Eyüpspor | |||||||||
Sakaryaspor | 6:15 PM | Ümraniyespor | |||||||||
Göztepe | 8:45 PM | Corum FK | |||||||||
MFK Vyskov | 10:15 AM | Sparta Prague B | |||||||||
1.SK Prostejov | 10:30 AM | Zbrojovka Brno | |||||||||
SK Lisen | 5:00 PM | HS Kromeriz | |||||||||
B.93 | 1:00 PM | Vendsyssel FF | |||||||||
Kolding IF | 2:00 PM | FC Helsingör | |||||||||
Sarpsborg 08 | 6:00 PM | Tromsø | |||||||||
Stjørdals-Blink | 1:00 PM | Gjøvik-Lyn | |||||||||
Bærum | 2:00 PM | Levanger | |||||||||
Sotra | 2:00 PM | Ullensaker/Kisa | |||||||||
LN SY Urban | 1:00 PM | DD Tengyue | |||||||||
YB Longding | 1:00 PM | JX Lushan | |||||||||
HLJ Ice City | 1:30 PM | SZ Dongwu | |||||||||
JN Xingzhou | 1:30 PM | SC Jiuniu | |||||||||
GX PG Haliao | 1:30 PM | GuaZ FC | |||||||||
ZJ FC | 1:35 PM | DL Pro | |||||||||
TJ Jinmen Tiger | 1:35 PM | MZ Hakka | |||||||||
SH Shenhua | 1:35 PM | CD Rongcheng | |||||||||
QD Hainiu | 1:35 PM | CC Yatai | |||||||||
Arendal | 4:00 PM | Egersund | |||||||||
Grorud | 4:00 PM | Notodden | |||||||||
Lyn | 4:00 PM | Brattvåg | |||||||||
Træff | 4:00 PM | Fløy | |||||||||
Vard | 4:00 PM | Fram | |||||||||
GKS Katowice | 3:00 PM | Resovia | |||||||||
Pol. Warsaw | 5:30 PM | Motor Lublin | |||||||||
Gornik Leczna | 8:00 PM | Wisla Plock | |||||||||
Örebro SK | 3:00 PM | Västerås SK | |||||||||
Man Utd U21 | 1:00 PM | Stoke U21 | |||||||||
York United | 1:30 AM | Vancouver FC | |||||||||
HFX Wanderers | 9:00 PM | Valour FC | |||||||||
FSV Luckenwalde | 1:00 PM | FC Eilenburg | |||||||||
Lok Leipzig | 1:00 PM | Greifswalder FC | |||||||||
Energie Cottbus | 1:00 PM | Chemie Leipzig | |||||||||
Hamburger SV II | 1:00 PM | Bremer SV | |||||||||
Teutonia 05 | 1:00 PM | Drochtersen/A. | |||||||||
FC Kilia Kiel | 3:00 PM | Eimsbütteler TV | |||||||||
SV Meppen | 5:00 PM | Hannover 96 II | |||||||||
1.FC Köln II | 2:00 PM | Wuppertaler SV | |||||||||
SV Rödinghausen | 2:00 PM | M'gladbach II | |||||||||
RW Oberhausen | 2:00 PM | FC Gütersloh | |||||||||
SV Lippstadt 08 | 2:00 PM | Düsseldorf II | |||||||||
FC Augsburg II | 2:00 PM | DJK Vilzing | |||||||||
Gr. Fürth II | 2:00 PM | Eintr. Bamberg | |||||||||
Xinabajul | 2:00 AM | Cobán Imperial | |||||||||
Xelajú | 4:00 AM | Coatepeque | |||||||||
FC Motagua | 12:00 AM | CD Olimpia | |||||||||
CDS Vida | 3:00 AM | Lobos UPNFM | |||||||||
Cartaginés | 4:00 AM | Santos FC | |||||||||
Grecia | 11:00 PM | Pérez Zeledón | |||||||||
Aris Limassol | 12:00 AM | Doxa Katokopias | |||||||||
Karmiotissa | 12:00 AM | Omonia Nikosia | |||||||||
AEL Limassol | 12:00 AM | AEZ Zakakiou | |||||||||
Othellos Athien | 7:00 PM | Anorthosis | |||||||||
CD El Nacional | 2:00 AM | Cumbayá FC | |||||||||
Independiente | 8:00 PM | Uni. Católica | |||||||||
Guayaquil City | 10:30 PM | Orense | |||||||||
Jelgava | 3:00 PM | Tukums | |||||||||
Riga | 7:00 PM | Valmiera | |||||||||
Southern | 10:00 AM | HK U23 | |||||||||
Eastern | 10:00 AM | Tai Po | |||||||||
RCFC | 12:30 PM | Lee Man | |||||||||
Shirak Gyumri | 5:00 PM | FC Urartu | |||||||||
Sollentuna FK | 1:00 PM | Dalkurd | |||||||||
Örebro Syr. | 1:00 PM | IF Karlstad | |||||||||
Sylvia | 4:00 PM | IFK Stocksund | |||||||||
Ahlafors IF | 1:00 PM | Falkenbergs FF | |||||||||
BK Olympic | 4:00 PM | Oskarshamns AIK | |||||||||
Tvååkers IF | 4:00 PM | FC Trollhättan | |||||||||
Vänersborgs IF | 4:00 PM | Lunds BK | |||||||||
Åtvidabergs FF | 4:00 PM | Eskilsminne IF | |||||||||
PSS Sleman | 10:00 AM | Persebaya |
|
||||||||
PERSIB | 2:00 PM | RANS FC | |||||||||
Al-Gharafa SC | 5:30 PM | Al-Markhiya SC | |||||||||
Al-Sadd SC | 7:30 PM | Al-Ahli SC | |||||||||
Milsami | 12:00 AM | FC Sheriff | |||||||||
Spartanii | 5:00 PM | Dacia Buiucani | |||||||||
Zimbru Chisinau | 7:00 PM | Bălți | |||||||||
Golden Arrows | 3:00 PM | Polokwane City | |||||||||
Kaizer Chiefs | 5:30 PM | AmaZulu FC | |||||||||
Stellenbosch FC | 8:00 PM | SuperSport Utd. | |||||||||